Wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”

Laureaci konkursu moja przygoda w muzeum
21.05.2024  |   Aktualności   |   Moja Przygoda w Muzeum

W piątek 17 maja 2024 roku odbyło się wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Na konkurs, w którym wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej i powiatu, wpłynęły 192 prace.

Jury w składzie: Aleksandra Czapska, Anna Doroszuk, Iwona Maksymiuk, Renata Sobczak przyznało 15 nagród i 14 wyróżnień w 5 kategoriach wiekowych. Została przyznana również Nagroda Dyrektora Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Rafała Izbickiego.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat oraz do osób z niepełnosprawnością intelektualną do 25 roku życia. Uczestnicy realizują swoje projekty artystyczne w ramach zajęć szkolnych lub zajęć w instytucjach i ośrodkach kultury pod kierunkiem nauczyciela lub instruktora będącego opiekunem plastycznym uczestnika konkursu.

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zajmuje się organizacją tego konkursu na poziomie podstawowym (regionalnym). Prace nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane na wystawę pokonkursową przekazywane są na eliminacje do 45. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Gratulujemy zwycięzcom.

Wybrane prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w budynku głównym muzeum do 16 czerwca 2024.