Noc Muzeów 2024 już za nami

Noc muzeów 2024. Odsłonięcie obrazu Stanisława Baja
21.05.2024  |   Aktualności

Noc Muzeów 2024 już za nami

Wielkie podziękowania profesorowi Stanisławowi Bajowi – bohaterowi wieczoru, który został tego wieczoru uhonorowany Bialską Nagrodą Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej. Mieliśmy okazję też zobaczyć jego najnowszy obraz, który przedstawia odbicie księżyca w wodach Bugu.

Obraz odsłoniły kuratorki wystawy: Anna Doroszuk oraz Aleksandra Czapska, to dzięki ich pracy i zaangażowaniu mogliśmy podziwiać wystawę artysty. Klimaty nadbużańskiej wsi poznaliśmy dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Białej Podlaskiej, a zespół folkowy Śpievka umilił zakończenie wieczoru.

Dziękujemy wszystkim pracownikom muzeum, wraz z dyrektorem Rafałem Izbickim na czele, za zorganizowanie Nocy Muzeów, która odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta.