Biała Radziwiłłowska – Biała Podlaska

03.02.2010  |

Biała Radziwiłłowska – Biała Podlaska

„Biała Radziwiłłowska – Biała Podlaska”
(12 lutego – 28 kwietnia 2010)

Jarosław Domański Fotograf zawodowy, właściciel studia fotograficznego Fotos w Białej Podlaskiej. Od wczesnej młodości podąża drogą fotografii. Wywodzi się z amatorskiego ruchu fotograficznego zrzeszonego w Bialskim Towarzystwie Fotograficznym. Pracował jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury. Współpracował jako fotoreporter z regionalną redakcją „Gazety Wyborczej”. Aktualnie jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego przy MOK w Białej Podlaskiej. Uczestniczy w plenerach fotograficznych, wystawach, organizuje szkolenia i pokazy slajdów. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych. Od wielu lat uprawia fotografię studyjną. Umiejętności operowania światłem uczył się od mistrzów obiektywu w kraju i za granicą. Jest autorem albumu fotograficznego BIAŁA PODLASKA – KOLORY NASZEGO MIASTA – wydawnictwa promocyjnego Urzędu Miasta, kolekcjonerskich widokówek wydanych z okazji VIII Zjazdu Wychowanków i Absolwentów bialskich liceów im. J.I. Kraszewskiego i im. Emilii Plater. Jego fotografie są wykorzystywane w publikacjach, książkach, kalendarzach. Odbył fotograficzne podróże po Egipcie, Maroku i Indiach. Celem wieloletniej pracy Jarka Domańskiego na polu fotograficznym jest poszukiwanie, uchwycenie i w końcu prezentacja wizualnego piękna. Ulubioną tematyką są: ludzie, pejzaże, oraz portrety studyjne. Fotografowaniu Jarka Domańskiego przyświeca motto: „Każda fotografia zarówno studyjna jak i plenerowa, musi zawierać nie tylko istotną treść, ale także wykreowany światłem klimat oraz nastrój”.