Profesor Stanisław Baj

23.12.2021  |   Biała znana i nieznana

Profesor Stanisław Baj

Profesor Stanisław BajProfesor Stanisław Baj – malarz artysta ur. we wsi Dołhobrody n/Bugiem dzisiaj świętuje swoje urodziny. Profesor Baj urodził się 2 czerwca 1953 roku, mieszka w Warszawie i w Dołhobrodach.

Prof. Stanisław Baj w latach 1968–1972 uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, w latach 1972–1978 studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach profesora Byliny, Sienickiego i Ludwika Maciąga u którego właśnie ukończył dyplom z wyróżnieniem.

Prof. Baj uprawia malarstwo i rysunek a jego zainteresowania malarskie koncentrują się wokół wsi podlaskiej i jej mieszkańców, tworzy przepiękne portrety polskich chłopów, ujmuje zwłaszcza cykl prac poświęconych matce, maluje nostalgiczne pejzaże nadbużańskie w których świetnie operuje światłem i kolorem.

Prof. Stanisław Baj jest Honorowym Obywatela Białej Podlaskiej, który to tytuł został mu nadany w czasie uroczystej sesji rady miejskiej 29 września 2016.

W budynku głównym Muzeum Południowego Podlasia do 31 sierpnia br. można oglądać przejmujący cykl prac poświęconych matce profesora Stanisława Baja.

W ramach dzisiejszego zadania edukacyjnego zapraszamy do odwiedzenia tej właśnie wystawy wspólnie z mamą i wysłania do nas, na profil fb muzeum, fotografii z tej wizyty.

1

Zdjęcie 1 z 5