Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Regulamin. Edycja 2023 r.

pLAKAT mOJA PRZYGODA W MUZEUM 2023
28.02.2023  |   Aktualności   |   Moja Przygoda w Muzeum

Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Regulamin. Edycja 2023 r.

Głównym organizatorem konkursu plastycznego dla dzdieci i młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zajmuje się organizacją tego konkursu na poziomie podstawowym (regionalnym). Prace nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane na wystawę pokonkursową przekazywane są na eliminacje do Torunia.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat.

Warunkiem udziału w konkursie jest zapoznanie się ze zbiorami określonego muzeum lub galerii oraz wykonanie prac z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów. Będąc pod ich wpływem oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji, bądź specyfikę działalności danej instytucji. Można skorzystać z doświadczeń uczestnictwa w warsztatach, lekcjach muzealnych, wernisażach, imprezach organizowanych przez muzea, galerie itp.

Tegoroczna edycja konkursu związana jest tematycznie z postacią Mikołaja Kopernika oraz ze spuścizną naukową, badawczą, teologiczną i społeczną, w kontekście czasów w których żył, aż do współczesności.

Każdy z uczestników może wykonać dowolną ilość prac w wybranych przez siebie technikach, w tym form przestrzennych (instalacja, rzeźba) oraz multimediów (grafika komputerowa, film).

Aby wziąć udział w Konkursie należy wypełnić poniższe formularze:

  • Oświadczenie i zgody rodzica / pełnoletniego uczestnika Konkursu. Eliminacje regionalne [LINK TUTAJ]
  • Oświadczenie i zgody rodzica / pełnoletniego uczestnika Konkursu. Eliminacje międzynarodowe [LINK TUTAJ]
  • Oświadczenie i zgody opiekuna plastycznego uczestnika konkursu. Eliminacje międzynarodowe [LINK TUTAJ]