Laureaci konkursu Moja Przygoda w Muzeum 2022

Prace plastyczne moja przygoda w muzeum 2022
31.01.2022  |   Aktualności   |   Moja Przygoda w Muzeum

Laureaci konkursu Moja Przygoda w Muzeum 2022

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” został rozstrzygnięty.

Głównym organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, które od wielu lat realizuje ten projekt w ramach MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKAŃ DLA DZIECI I MŁODZIERZY, których eliminacje przeprowadzane są w czerwcu.

Do pierwszego etapu konkursu, odbywającego się na szczeblu regionalnym, którego organizatorem jest Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej napłynęło 131 prac w różnych technikach plastycznych oraz multimedialnych. Ich autorami były dzieci i młodzież z Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego i radzyńskiego. Jury uczestniczące w obradach wnikliwym okiem przyjrzało się każdej pracy i w sposób obiektywny przyznało 14 nagród i 14 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych i kategorii specjalnej.

Wszystkim laureatom gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

W pierwszej kategorii wiekowej 7-9 lat nagrody otrzymali:

NAGRODA

  • Mateusz Jakubczyk, 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Justyna Jakubczyk
  • Róża Ruszczyk, 8 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Ewa Mojsa
  • Dominika Gicewicz, 9 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Rossoszu,
    op. Pani Dorota Kulicka
  • Lidia Sacharuk, 8 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Lilla Wielgan – Michaluk

WYRÓŻNIENIE

  • Dora Lubańska, 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Bożena Krawczyk – Matysek
  • Anna Chomińska, 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Bożena Krawczyk – Matysek
  • Zuzanna Steckiewicz, 9 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Rossoszu,
    op. Pani Dorota Kulicka
  • Klaudia Steckiewicz, 7 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Rossoszu,
    op. Pani Elżbieta Żelazowska

W drugiej kategorii wiekowej 10 -14 lat nagrody otrzymali:

NAGRODA

  • Paulina Jaskólska, 13 lat, Szkoła Podstawowa w Chotyłowie,
    op. Pani Magdalena Kuźmiuk
  • Zuzanna Fedoruk, 12 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu,
    op. Pani Renata Owczaruk
  • Ignacy Aduckiewicz, 10 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Lilli Wielgan – Michaluk
  • Rozalia Miłkowska, 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Justyna Jakubczyk
  • Krystian Aleksander Kołodziejczak, 12 lat, Szkoła Podstawowa w Piszczacu,
    op. Pani Renata Owczaruk

WYRÓŻNIENIE

  • Kinga Rodak, 15 lat, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Justyna Jakubczyk
  • Nina Kargulewicz, 12 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Magdalena Kuźmiuk
  • Maja Mirska, 12 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu,
    op. Pani Renata Owczaruk
  • Jakub Kordaczuk, 13 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Lilla Wielgan – Michaluk
  • Weronika Tur, 14 lat, Szkoła Podstawowa w Chotyłowie, op. Pani Magdalena Kuźmiuk
  • Piotr Kiciński, 10 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Justyna Jakubczyk
  • Karolina Szerszeń, 13 lat, Szkoła Podstawowa w Chotyłowie,
    op. Pani Magdalena Kuźmiuk

W trzeciej kategorii wiekowej 15-18 lat nagrody otrzymali :

NAGRODA

  • Marta Stężała, 16 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Małgorzata Piekarska
  • Barbara Lewkowicz, 15 lat, Szkoła Podstawowa w Piszczacu,
    op. Pani Renata Owczaruk
  • Eliza Petruk, 17 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Małgorzata Piekarska
  • Magdalena Anna Pawłowska, 16 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Małgorzata Piekarska

WYRÓŻNIENIE

  • Martyna Dróżdż, 15 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
    op. Pani Małgorzata Piekarska
  • Marta Lichaczewska, 16 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej,
    op. Pani Małgorzata Piekarska

W kategorii specjalnej- multimedia, nagrody otrzymali:

za pracę zbiorową:

  • Antoni Hince,
  • Pola Kopytiuk,
  • Lidia Sacharuk,
  • Helena Sacharuk,
  • Natalia Grzechnik,
  • Władysław Misiołek,
  • Wiktor Skoczeń,
  • Zuzanna Sowa
  • Lilianna Rudzka,
  • Zuzanna Rudzka,

  • Paulina Borowska,
  • Maja Tekielak,
  • Hanna Dragan,
  • Michał Dragan,
  • Sebastian Kordaczuk,
  • Jakub Kordaczuk,
  • Kamil Turyk,
  • Łucja Reluga,
  • Oliwia Rogoźnicka

z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” pod opieką Pani Lilli Wielgan – Michaluk.


  • za pracę indywidualną otrzymała:

Weronika Siliwoniuk, autorka animacji „ Ożywiamy ogrody Bazylego Albiczuka”

z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”,pod opieką Pani Lilli Wielgan – Michaluk


Została przyznana również Nagroda Dyrektora Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej Pana Rafała Izbickiego, za pracę, której autorem jest:

Helena Sacharuk, 11 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, op. Pani Lilla Wielgan – Michaluk

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us