Warsztaty fotograficzne towarzyszące konkursowi „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi”

Plakat promujący warsztaty fotograficzne "Konie, jeżdźcy, zaprzęgi.
05.09.2023  |   Aktualności   |   Konie, jeźdźcy, zaprzęgi

Warsztaty fotograficzne towarzyszące konkursowi „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi”

PROGRAM WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH:

10.00 zbiórka przy muzeum (budynek główny) i przejście na parking kościoła św. Anny

10.15 – 10.50 przejazd autokarem na miejsce warsztatów

11.00 przywitanie uczestników warsztatów przez Organizatora ( przy biurze stadniny)

11.30 I część warsztatowa- fotografia – spotkania na łące

12.30 przerwa na herbatę

13.00 II część warsztatowa- relacje rodzinne

14.00 III część warsztatowa- galop, kurz, światło

15.30 ognisko z pieczeniem kiełbasek

17.00 powrót do Białej Podlaskiej.

W tym roku warsztaty fotograficzne będą prowadzone przez Jerzego Mąkowskiego

Jerzy Mąkowski

Jerzy Mąkowski – artysta fotograf, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), przedstawiciel „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.” Absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej.

Zadebiutował w 1957 r. na ogólnopolskiej wystawie fotografii młodzieży. W latach 1961-64 był związany z grupą „STODOŁA 60”, z którą brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych.

Uczestniczył w pracach Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF, od 2007 w Okręgu Warszawskim ZPAF.

W swoich indywidualnych wystawach poszukuje możliwości angażowania widza w proces analizy znaczenia obrazu, na podstawie którego bada obszar kontaktu widza z obrazem. W licznych pracach, szczególnie o tematyce socjologicznej, posługuje się głównie formą skojarzeń. Jest zwolennikiem autentyczności w sztuce, nie szuka inności za wszelką cenę. W cyklu fotografii reportażowej „Pokolenie” zarejestrował grupę rzemieślników (kowale, kołodzieje) z miejscowości Radoszyce, która w latach 50-tych i 60-tych uchodziła za nieformalne centrum produkcji wozów konnych, a dziś z braku następców odchodzi w zapomnienie. Znaczną część jego prac, jako przedstawiciela „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu”, stanowią też pejzaże w technice żelatynowo – srebrnej, przedstawiające duże połacie pól i łąk uchwycone z „lotu ptaka” z eliminacją nieba.

Uczestniczy w plenerach ZPAF i innych organizacji fotograficznych, od wielu lat jest konsultant Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych DIASTAR w Starachowicach.

Współpracuje z grupami młodzieżowymi, prowadzi szkolenia młodych entuzjastów. Jako wykładowca akademicki był pomysłodawcą powstania pod koniec lat 90-tych studenckiego Klubu Filmowo-Fotograficznego „FOCUS”, który dziś zrzesza ok. 80 członków.

Fotografia autorstwa Jerzy Mąkowski – Fundacja Ośrodka KARTA (http://foto.karta.org.pl/), CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63328203