LUDWIK MACIĄG. KONIE

10.07.2020  |  

LUDWIK MACIĄG. KONIE

Wspomnienia w setną rocznicę urodzin malarza. Życie, twórczość, Pasje…

/wystawa czasowa – czynna od 10 lipca do 13 września/

Ludwik Maciąg urodził się 13 lipca 1920 r. w Krakowie. Studiował malarstwo na krakowskiej ASP, a później w Warszawie. Dyplom uzyskał w 1951 r. Jest profesorem warszawskiej ASP, zaliczany do grona najwybitniejszych współczesnych batalistów i pejzażystów. Był wykładowcą, a później dziekanem wydziału malarstwa. Zajmował się malarstwem, grafiką użytkową, tkaniną i rzeźbą. Najczęściej malował pejzaże, konie i sceny batalistyczne. Artysta zmarł 7 sierpnia 2007 r. w Gulczewie koło Wyszkowa.

Z racji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin prof. L. Maciąga już od 10 lipca dostępna jest wystawa fotograficzna Fotoklubu Podlaskiego, działającego przy Bialskim Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego. Zrzeszeni w nim fotografowie na wspólnej ekspozycji prezentują archiwalne zdjęcia, które łączy postać Ludwika Maciąga oraz jego pasja, jaką były konie.

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us