Legiony Polskie na Podlasiu 1915

23.07.2015  |

Legiony Polskie na Podlasiu 1915

Wystawa czynna od 26 lipca do 30 września 2015 roku.

W stulecie przemarszu i walk pododdziałów Legionów Polskich na Podlasiu Muzeum Południowego Podlasia zaprasza na wystawę  „Legiony Polskie na Podlasiu 1915”
Na wystawie przedstawiamy fragmenty wspomnień : Augusta Krasickiego – adiutanta Komendanta Głównego Legionów Polskich, Tadeusza Kasprzyckiego – oficera sztabu I Brygady Legionów Polskich i Wacława Lipińskiego – podoficera 5 Pułku Piechoty Legionów Polskich z sierpnia 1915 roku. Ekspozycję uzupełniają militaria będące na uzbrojeniu Legionów oraz kolekcja medali i odznak – własność doktora Tadeusza Krawczaka .

Legiony Polskie na Podlasiu  1915. Wystawa czynna od 26 lipca do 30 września 2015 roku.