NOC MUZEÓW 2024

Plakat noc muzeów 18 maja 2024
02.05.2024  |   Aktualności

NOC MUZEÓW 2024

Już po raz kolejny Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej organizuje Noc Muzeów, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Tegoroczna edycja rozpocznie się 18 maja 2024 roku o godzinie 17.00 i potrwa aż do północy.

Będzie to okazja do podsumowania wieloletniej twórczości profesora Stanisława Baja, artysty związanego zarówno z nadbużańską wsią Dołhobrody, gdzie się urodził i spędził dzieciństwo, jak i Warszawą, gdzie studiował malarstwo na warszawskiej ASP, a obecnie sam jest wykładowcą, a z jego wiedzy i umiejętności mogą czerpać kolejne pokolenia studentów.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów będziemy mieli okazję przenieść się do wsi dzieciństwa Artysty, poczuć jej zapach i smak dzięki przysmakom przygotowanym przez pracownie ludowe, zobaczyć jak powstawały na krosnach piękne tkaniny oraz wysłuchać koncertu inspirowanego folklorem w wykonaniu zespołu „Śpievka”.

Noc Muzeów 2024 to także możliwość spotkania z samym Profesorem, któremu tego wieczoru zostanie wręczona Bialska Nagroda Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej. To także okazja do rozmowy z nim czy zdobycia autografu. W tę wyjątkową noc będzie można zwiedzać bezpłatnie wszystkie wystawy stałe oraz wystawę czasową „Świadkowie życia. Stanisław Baj. Nie lada gratką będzie możliwość obejrzenia najnowszego obrazu Profesora, nigdzie jeszcze nie prezentowanego, który rozpocznie nowy cykl twórczości Artysty.

Plakat noc muzeów 18 maja 2024