Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” – rozdanie nagród

20.09.2022  |   Aktualności   |   Moja Przygoda w Muzeum

16 września 2022 roku w samo południe w Ratuszu Staromiejskim miasta Torunia, odbyło się rozdanie nagród XLIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. „MOJA PRZYGODA W MUZEUM”.

Na to ważne, bo odbywające się od ponad czterdziestu lat wydarzenie organizowane przez Muzeum Okręgowego w Toruniu, oprócz Laureatów i opiekunów zaproszeni byli również przedstawiciele władz miasta oraz Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Biała Podlaska reprezentowana była przez nagrodzonych: Liliannę Rudzką, Jakuba Kordaczuka oraz ich opiekuna plastycznego Panią Lillę Wielgan- Michaluk . Przyjechała również delegacja z naszego muzeum: Aleksandra Czapska i Iwona Maksymiuk. To ważny dla nas moment, bo wieńczy wysiłek jaki wkładamy w organizację Konkursu na szczeblu regionalnym i świadczy o poziomie artystycznym jego uczestników, którzy czerpią inspirację, zarówno z wystaw prezentowanych w naszej placówce jak również z regionu Południowego Podlasia.

Uroczystości towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej w bardzo ciekawej aranżacji. Można ją będzie obejrzeć do końca roku 2022, w Sali wystaw czasowych Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy.