Konkurs Historyczny „ Mój region 2021”. Informacja dla uczestników finału.

28.05.2021  |   Aktualności   |   Mój region

Konkurs Historyczny „ Mój region 2021”. Informacja dla uczestników finału.

Muzeum Południowego Podlasia informuje, że w dniu 9 czerwca 2021 roku ( środa) odbędzie się finał Konkursu Historycznego ‘’Mój region 2021” w obu kategoriach wiekowych: kl. IV – VI i kl. VII – VIII wg. następujących zasad:

1. W oparciu o literaturę podaną w regulaminie Konkursu – regulamin na stronie www.muzeumbiala.pl
  1. Z uwagi na sytuację spowodowaną ograniczeniami związanymi ze stanem epidemii COVID-19 finał Konkursu odbędzie się zdalnie a jego organizację powierza się opiekunom uczestników ( dostęp do komputera z internetem).
  1. Obowiązują fotografie i opisy obiektów zamieszczone w literaturze oraz fotografie obiektów zamieszczone na stronie muzeum, z którymi uczestnicy już się zapoznali. Opisy do tych fotografii znajdują się w literaturze, a fotografie będą wykorzystane w teście finałowym.
  1. Uczniowie w dniu finału ( tj. 9 czerwca) będą rozwiązywa
  2. zadania testowe po pobraniu testu ze strony muzeum wg. następujących zasad:

/a/ test zostanie zamieszczony na stronie muzeum w dniu finału

/b/ czas na pobranie, rozwiązanie i odesłanie testu to 2 godz. zegarowe (od 9:00 do godz. 11:00)

/c/ rozwiązany test ( zapis w: pdf, word, scan, zdjęcie) należy odesłać na adres: edukacja@muzeumbiala.pl

1. Test będzie zawierał 21 pytań w obu kategoriach wiekowych i będą to zadania:

/a/ opisowe ( opisz, wyjaśnij, napisz) dotyczące znajomości literatury

b/ będą dotyczyły fotografii o których jest mowa w p. 3 (opisz, wyjaśnij, napisz).

c/ hasło dostępu do testu zostanie podane uczestnikom Konkursu przez opiekunów dzień przed Konkursem.

1. Wyniki Konkursu zostaną zamieszczone na stronie muzeum w dniu 10 czerwca 2021 r. (czwartek).
  1. Dyplomy za udział w Konkursie dla wszystkich uczestników, opiekunów zostaną przesłane pocztą na adres szkoły.
  1. W dniu zamieszczenia na stronie muzeum wyników Konkursu (10 czerwca) zostanie również podana data ( dzień i godzina) uroczystego wręczenia nagród dla laureatów Konkursu i ich opiekunów (za miejsce 1,2,3 w obu kategoriach wiekowych), które odbędzie się w Muzeum Południowego Podlasia.

Kontakt: 692 346 836 / edukacja@muzeumbiala.pl