Wystawa „Bezcenne dziedzictwo. Konserwacja kolekcji Bazylego Albiczuka ze zbiorów Muzeum Południowego Podlasia” – wystawa przedłużona do 05.05.2019r.

18.01.2019  |  

Wystawa „Bezcenne dziedzictwo. Konserwacja kolekcji Bazylego Albiczuka ze zbiorów Muzeum Południowego Podlasia” – wystawa przedłużona do 05.05.2019r.

Czas trwania wystawy oraz  programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie przedłużony do 05.05.2019r.

 

W ramach projektu „Bezcenne dziedzictwo. Konserwacja kolekcji Bazylego Albiczuka ze zbiorów Muzeum Południowego Podlasia”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, przeprowadzono kompleksową konserwację i restaurację 95 obiektów na podłożu płóciennym i papierowym – obrazy, rysunki, akwarele, zeszyty z zapiskami artysty – stanowiących spuściznę po Bazylim Albiczuku.
Oprócz prac konserwatorskich i restauratorskich, wykonano konserwację oryginalnych ram, nowe oprawy do prac graficznych i malarskich, wykonano pudła i koperty bezkwasowe do przechowywania prac na podłożu papierowym, podnosząc w ten sposób bezpieczeństwo oraz standardy przechowywania i zabezpieczania zbiorów.
Na wystawie będzie można zobaczyć efekty końcowe prac konserwatorskich w postaci przepięknych prac oraz dokumentacji konserwatorskiej.
14.12.2018 o godz. 14:00 zapraszamy na otwarcie wystawy i spotkanie z konserwator Marleną Koczorowską, która podsumuje projekt.

Wystawa czynna od 14.12.2018 do 27.01.2019

 

Ulotka „Bezcenne dziedzictwo” (pdf)

 

Program edukacyjny towarzyszący wystawie.

Program edukacyjny

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us