To już ostatnie dni wystawy twórczości Janusza Towpika. Tylko do 29.09.2019r.

19.09.2019  |

To już ostatnie dni wystawy twórczości Janusza Towpika. Tylko do 29.09.2019r.

Jeszcze tylko do niedzieli 29 września w Muzeum Południowego Podlasia przy ul. Warszawskiej 12 (oficyna zachodnia) obejrzeć można wystawę, prezentującą przekrój niezwykle różnorodnej twórczości Janusza Towpika, jednego z najwybitniejszych polskich artystów ubiegłego wieku, zajmujących się tematyką animalistyczną. Na ekspozycji zatytułowanej „W krainie baśni” znalazł się m.in. bogaty zestaw ilustracji książkowych do wydawnictw dziecięcych i młodzieżowych oraz atlasów przyrodniczych, znaczki pocztowe, pocztówki, exlibrisy, etykiety zapałczane, karty do gry „Czarny Piotruś” oraz gobeliny i intarsje o tematyce myśliwskiej. Najmłodszych zachęcamy też do obejrzenia wyświetlanych w każdą niedzielę bajek z podkładem słowno-muzycznym, do których ilustracje stworzył J. Towpik.

Przypominamy, że o godz. 14 w dwie najbliższe niedziele (22 i 29.09) wystawy muzealne można zwiedzić z przewodnikiem.

Serdecznie zapraszamy!