„Re:interpretacje. Idee z odzysku.”

10.04.2012  |  

„Re:interpretacje. Idee z odzysku.”

„Re:interpretacje. Idee z odzysku.”

(8 kwietnia – 17 czerwca 2012r)

Ze względu na duże zainteresowanie wystawą termin otwarcia zostaje przedłużony do 14 lipca.

Muzeum Południowego Podlasia zaprasza na otwarcie wystawy „Re:interpretacje. Idee z odzysku.” w piątek 13 kwietnia o godz. 18:00 wystawa czynna od 8 kwietnia do 14 lipca 2012 roku.
Kurator wystawy: Agnieszka Mikszta.

 Wystawa "Re:interpretacje. Idee z odzysku."

Koncepcja wystawy odwołuje się do idei recyklingu, czyli powtórnego przetworzenia substancji lub materiałów zawartych w odpadach, a także upcyklingu, przywrócenia rzeczy światu poprzez ich ponowne wykorzystanie i nadanie im nowej jakości, nowego znaczenia. porusza kwestie przedmiotów i naszego stosunku do nich, zmiany tego stosunku w zależności od kontekstu, a także przepływu i przetwarzania idei, które zazwyczaj stoją za przedmiotami.
Reinterpretacja to swego rodzaju recykling kulturowy, pewien rodzaj odzysku idei, powrót do czegoś, nadanie nowego znaczenia, ponowne odkrywanie, przetwarzanie do współczesnych potrzeb.
Wystawa ma zwrócić uwagę na powtarzalność w kulturze, na to że kultura żyje, zmienia się, a za zmianą stoi nie tylko negacja zastanego porządku i wprowadzenie nowego, lecz również przekaz pokoleniowy wytworzonych już treści, wartości, umiejętności.
Na wystawie tradycyjne rękodzieło zostanie zestawione ze współczesnym wzornictwem, które inspiruje się kulturą ludową, przetwarza pewne idee, wzory, techniki, przekazując pewną kulturową treść.
Zobaczymy projekty autorstwa: AZE design, Joanna Rusin, MOHO Design, Fabriqa, Protein design, Beza Projekt, Monika Ostaszewska – Olszewska, WZOROWO, Aleksandra Richert, Katarzyna Staryk, Maciej Gąsienica Giewont, Magdalena Godawa, b[ ]s[ ] studio, piu eco, nobo design.
Prezentowane będą również zdjęcia Piotra Grzegorzewskiego, rejestrujące tradycyjne techniki rękodzielnicze.

 

[scrollGallery id=9 autoScroll=true thumbsdown=true]

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us