Wydarzenia Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021 w Muzeum. Fotorelacja.

21.09.2021  |   Aktualności

Wydarzenia Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021 w Muzeum. Fotorelacja.

Wydarzenia Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021 w Muzeum. Fotorelacja.

W dniach 18–19 września 2021 roku w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbyły się wydarzenia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021.

Muzeum jest beneficjentem funduszy unijnych pozyskiwanych przez Gminę Miejską Biała Podlaska w ramach programów operacyjnych dla Województwa Lubelskiego. Ze środków unijnych przeprowadzony został min. remont budynku głównego muzeum, w którym udostępniane są nowo zaaranżowane wystawy stałe, oraz uruchomiona została pracownia digitalizacji, dzięki której nasze zbiory będą udostępniane w sieci. Proces ten rozpoczęty został od zbioru ikon rosyjskich, które można oglądać w sieci wchodząc na stronę www.muzeumbiala.pl

Podczas tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021 w muzeum odbyły się wydarzenia, które objęły bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty z ręcznego czerpania papieru połączone ze zwiedzaniem wystawy: „Z papierem przez dwa tysiąclecia” z przewodnikiem.

Odbyły się też zajęcia artystyczne, podczas których ich uczestnicy wcielali się w rolę architekta bialskich Radziwiłłów – Paweł Negroni i próbowali odbudować nieistniejący już pałac w Białej Książęcej.

Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021 w Muzeum.

Zdjęcie 7 z 9