Muzeum Południowego Podlasia

Protokół

Z posiedzenia komisji konkursu fotograficznego „Konie , jeźdźcy, zaprzęgi”, które odbyło się dnia 29 października 2018 roku.
Prace dostarczone na konkurs powstały podczas warsztatów fotograficznych, które odbyły się 6 października 2018 r. w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.

 

Skład jury:
Przewodniczący: Adam Trochimiuk ( fotograf)
Anna Doroszuk (historyk sztuki),
Artur Bieńkowski (prowadzący warsztaty , pracownik Stadniny Koni w Janowie Podlaskim na stanowisku koniuszego),

    

 

 

 

 

Konkurs, w którym wzięło udział 24 uczestników z Białej Podlaskiej i terenu powiatu bialskiego, miał na celu:
  • propagowanie wśród młodzieży, sztuki fotografowania jako jednej z form wypowiedzi artystycznej, która jest jednocześnie najbardziej dostępnym środkiem wyrazu,
  • wykształcenie umiejętności doboru kompozycji i kadru , z jednoczesnym użyciem koloru i światła adekwatnie do obiektu statycznego i w ruchu,
  • promocja miejsc i instytucji związanych z hodowlą koni,
  • uczestnictwo w pokazach , wyścigach i innych imprezach o charakterze hippicznym , wskazanie na rolę konia w dzisiejszym świecie , nawiązanie po przez tytuł konkursu do kolekcji „Konie , jeźdźcy , zaprzęgi w malarstwie polskim XIX i XX wieku”, będącej w zbiorach Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej .

 

Na konkurs dostarczono 72 fotografie w formie odbitek oraz plików JPG.
Przy ocenie prac uwzględniono następujące kryteria:
- wiek uczestników ,
- poziom artystyczny,
- oryginalność ujęcia ,
- zgodność z tematyką konkursu.

 

Jury przyznało 11 nagród i 2 wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych:
 
I grupa wiekowa- dzieci najmłodsze:
Mateusz Jakubczyk, 6 lat, Biała Podlaska

 

II grupa wiekowa: 11- 13 lat :
I miejsce
Emilia Czapska, 11 lat, Biała Podlaska
II miejsce
Magdalena Rogoźnicka, kl. VI , Biała Podlaska, opiekun – Justyna Jakubczyk
III miejsce
Gabriela Gruszka, kl. VII, Biała Podlaska, op. – Justyna Jakubczyk
III miejsce
Oliwia Zbarachewicz , kl. VI, Biała Podlaska, op. – Justyna Jakubczyk
Wyróżnienie
Małgorzata Golik, kl. VII, Biała Podlaska, op. Justyna Jakubczyk

 

III grupa: 14- 18 lat
I miejsce
Mateusz Stasiuk, 18 lat, Sławacinek Stary
II miejsce
Hubert Sikorski, 17 lat, Biała Podlaska
III miejsce
Kacper Panasiuk, 15 lat, Biała Podlaska
Wyróżnienia
Karol Dawidiuk, 17 lat, Holeszów

 

IV grupa- Szkoła Specjalna:
I miejsce
Kacper Sobieraj, 23 lata, Biała Podlaska
II miejsce
Kinga Sawczuk, 21 lat, Leśna Podlaska
III miejsce
Ewelina Jówko, 21 lat, Konstantynów
Nagroda Dyrektora Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
Norbert Czapski, 14 lat, Biała Podlaska
Podpisy członków jury:
  ( – )