Muzeum Południowego Podlasia

Protokół

z posiedzenia jury konkursu plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum”, które odbyło 14 stycznia 2020 roku.

Skład jury:
Mgr Renata Sobczak- starszy specjalista ds. edukacji plastycznej w BCK
Mgr Iwona Maksymiuk- kustosz
Mgr Anna Doroszuk- historyk sztuki
Konkurs , w którym wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej oraz z terenu powiatów: bialskiego i radzyńskiego, miał za zadanie :
– rozszerzenie form współpracy muzeum ze szkołami ,
– wzbogacenie wiedzy plastycznej uczniów ,
– kształtowanie upodobań estetycznych ,
– popularyzację zbiorów muzealnych.
Na konkurs dostarczono 130 prace z różnych dziedzin sztuk plastycznych: rzeźba, rysunek, grafika , malarstwo, fotografia oraz techniki mieszane (asamblaż, kolaż).
Przy ocenie prac uwzględniono następujące kryteria :
– wiek uczestnika ,
– poziom artystyczny,
– oryginalność pomysłu i wykonania ,
– zgodność z tematyką konkursu.
Jury przyznało 21 nagród i 26 wyróżnień V kategoriach wiekowych :
I – dzieci w wieku od 4- 6 lat
II – dzieci w wieku 7-9 lat
III – dzieci 10- 12 lat
IV – 13- 15 lat
V- 16-19 lat
Spośród dzieci w pierwszej kategorii wiekowej 4-6 lat przyznano nagrody:
I miejsce:
  • Antonina Sidoruk, 6 lat, Przedszkole Samorządowe nr 13 w Białej Podlaskiej, ( opiekun: Anna Stefaniuk),
II miejsce:
  • Kornelia Sikorska, 6 lat, Przedszkole Samorządowe nr 13 w Białej Podlaskiej, ( op. Jolanta Goławska, Anna Stefaniuk)
Wyróżnienia:
  • Kacper Rudzki, 6 lat, Przedszkole Samorządowe Nr 14 w Białej Podlaskiej, (op. Anna Rudzka)
W drugiej kategorii wiekowej 7- 9 lat nagrody otrzymali:
I miejsce :
  • Wiktoria Idzikowska, 7 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
II nagroda :
  • Zuzanna Rudzka, 9 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej, op. Magdalena Kuźmiuk
  • Gabriel Gryniewicz, 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
III nagroda :
  • Hanna Łazowska, 9 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej, op. Magdalena Kuźmiuk
WYRÓŻNIENIA:
  • Magdalena Malska, 7 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
  • Dora Lubańska, 7 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
  • Ewa Stężała, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
  • Amelia Kalicka, 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Białej Podlaskiej, op. Marlena Onisiewicz
  • Julia Litwiniec, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Piszczacu, op. Jadwiga Stelmaszuk
  • Lilianna Rudzka, 9 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej , op. Magdalena Kuźmiuk,
  • Hanna Jaszczuk, 8 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej , op. Magdalena Kuźmiuk,
  • Alicja Paczóska, 8 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej , op. Magdalena Kuźmiuk,
  • Zuzanna Rudzka, 9 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej , op. Magdalena Kuźmiuk,
W trzecie kategorii wiekowej nagrody otrzymali:
I miejsce :
  • Weronika Tur, 12 lat, Szkoła Podstawowa Chotyłowie, op. Magdalena Kuźmiuk
II miejsce :
  • Klaudia Pykacz, 11 lat, Szkoła Podstawowa Chotyłowie, op. Magdalena Kuźmiuk
  • Dominika Saczuk, 12 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
III miejsce :
  • Julia Trochonowicz, 11 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, op. Dorota Kulicka
  • Antonina Zinger, 12 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, op. Małgorzata Piekarska
WYRÓŻNIENIA:
  • Martyna Terlecka, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Wisznicach, op. Danuta Kotiuk,
  • Maja Paskudzka, 11 lat, Zespół Szkół w Ulanie – Majoracie
  • Karolina Majewska, 12 lat, Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej, op. Magdalena Kuźmiuk
  • Kamila Kuflowska, 11 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, op. Dorota Kulicka
  • Natalia Tur, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Chotyłowie, op. Magdalena Kuźmiuk
  • Karolina Próchniewicz, 11 lat, Zespół Szkół w Ulanie- Majoracie, op. Barbara Karwowska
W czwartej kategorii wiekowej nagrody otrzymali:
I miejsce
  • Marcin Kulicki, 13 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Wisznicach, op. Danuta Kotiuk,
II miejsce
  • Weronika Mirska, 15 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, op. Renata Owczaruk,
  • Zofia Andrzejuk, 13 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, op. Renata Owczaruk,
  • Aleksandra Woźny, 14 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, op. Renata Owczaruk,
III miejsce
  • Adrian Kulicki, 13 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Wisznicach, op. Danuta Kotiuk,
  • Emilia Czapska, 13 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, op. Małgorzata Piekarska
WYRÓŻNIENIA
    • Aleksandra Jóźwik, 14 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
    • Anna Fedoruk, 14 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, op. Renata Owczaruk,
    • Oliwia Zbarachewicz, 13 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
    • Marta Stężała, 13 lat, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Justyna Jakubczyk
  • Jakub Głowacki, 14 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, op. Renata Owczaruk,
  • Martyna Fiutak, 13 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, op. Renata Owczaruk,
  • Zofia Andrzejuk, 13 lat, Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu, op. Renata Owczaruk,
  • Adrian Kulicki, 13 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Wisznicach, op. Danuta Kotiuk,
Nagrody w piątej kategorii wiekowej otrzymali:
I miejsce:
  • Ewelina Sieńko, 17 lat, IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, opiekun Elżbieta Centkowska
II miejsce:
  • Eliza Petruk, 16 lat, BCK w Białej Podlaskiej, op. Małgorzata Piekarska
  • Oliwia Kwiatkowska, 16 lat,BCK w Białej Podlaskiej, op. Małgorzata Piekarska
III miejsce:
  • Małgorzata Mikiciuk, 16 lat, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Wiesława Migasiuk
WYRÓŻNIENIA:
  • Natalia Jezior, 16 lat, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Białej Podlaskiej, op. Wiesława Migasiuk
  • Bartłomiej Klimczuk, 16 lat, IV Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej, opiekun Elżbieta Centkowska
Nagroda Dyrektora Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej przyznana została:
  • Weronika Stańczuk, 15 lat, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, op. Małgorzata Piekarska
Komisja : (-)
Zał: Protokół z rozstrzygnięcia konkursu Moja Przygoda w muzeum 2020(pdf)
Rozdanie nagród w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży na szczeblu regionalnym odbędzie się 31 stycznia (piątek) o godz. 13:00 na salach wystaw czasowych, Warszawska 12 c (oficyna zachodnia)

 

 

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana koloru tła